Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Roman Berbr mě sprostě urážel a fyzicky napadl. Předsedovi jeho chování nikterak nevadí, což nechápu, diví se Otakar Černý

administrator

Otakar Černý byl nejen dlouhá léta šéfredaktor sportovní redakce České televize, ale rovněž člen komise rozhodčích fotbalové asociace. Poznal tedy dobře, co se děje v zákulisí českého fotbalu a nijak neváhal Výzvu 2021, která vyzývá, aby už delegáti valné hromady nekompetentní a nedůvěryhodné vedení nevolili.


Proč jste výzvu podepsal?

Protože nesouhlasím s móresy, které zavedl do českého fotbalu pan Berbr.

On ovšem není mužem nejvyšším, navíc předseda FAČR Martin Malík prohlásil, že mu věří a jeho osoba je zbytečně démonizovaná. Vy máte jiné zkušenosti?

Osm let jsem byl členem komise rozhodčích, když ji vedl ještě pan Luděk Macela. Vím proto, co se děje, mám s prací a metodami pana Berbra své osobní zkušenosti. I jako s člověkem, který se chová jako nepříčetný a je schopen se prát pro bezvýznamné neshody.

Zatímco Dagmar Damkovou okouzlil svým šarmem a Martin Malík obdivuje jeho vzdělanost, vy tvrdíte něco jiného. Máte nějaké poznatky?

Byl jsem s bývalým předsedou komise rozhodčích panem Listkiewiczem na utkání v Plzni a před toaletami se na mě Berbr sprostě obořil a vyhrožoval mi, že jestli se tam ještě někdy objevím, že mi rozbije držku. Chytil mě velmi silně za rameno a nebýt tam náhodní přítomní, tak mě snad skutečně udeřil. Vulgární výrazy se z něj jenom sypaly.

Úctu ke staršímu člověku a k někomu, co něco dokázal, tedy evidentně postrádá. Asi tak nebyl vychovaný… Zvažoval jste, že byste ho žaloval?

Optal jsem se pánů, kteří se mne zastali a bylo vidět, že patří k fotbalovému prostředí, zda mi napadení a jeho vulgární chování dosvědčí. Smáli se a jen řekli: Nezlobte se, pane Černý, ne! Netuším, kdo konkrétně byli. Naopak on mi jednou přes nějakou bezvýznamnou magistru vyhrožoval žalobou s tím, že bude požadovat jako odškodné 700 tisíc korun. Ale nic se nedělo.

Předsedovi Malíkovi nikterak nevadí, že se pan Berbr hlásí otevřeně k podpoře komunistického režimu. Máte vysvětlení, proč mu nevadí ani jeho hulvátské chování? Myslíte, že to považuje za normu?

Pro mě je to záhada, kterou může vysvětlit jen pan Malík. Pana Malíka jsem potkal asi dvakrát, chtěl jsem ho považovat za slušného člověka. Tohle nechápu. Kdybych řekl, co si o panu Berbrovi jako o člověku myslím, žaloval by mě. Pokud bude pan Berbr chtít dosadit na místo předsedy svého oddaného muže a sám kandidovat na jakoukoli funkci, tak to prosadí. Znám zázemí českého fotbalu, pokud tam bude on, tak se nic nezmění. Pro mě je to záhada, kterou může vysvětlit jen pan Malík. Pana Malíka jsem potkal asi dvakrát, chtěl jsem ho považovat za slušného člověka. Tohle nechápu. Kdybych řekl, co si o panu Berbrovi jako o člověku myslím, žaloval by mě.

Ve fotbale jste se pohyboval dlouhou dobu. Věříte, že volby 2021 něco změní?

Pokud bude pan Berbr chtít dosadit na místo předsedy svého oddaného muže a sám kandidovat na jakoukoli funkci, tak to prosadí. Znám zázemí českého fotbalu, pokud tam bude on, tak se nic nezmění.

Přesto jste výzvu podepsal

Jistě. Byla by mi hanba, pokud bych se nepřipojil.


Zdroj: Ruik.cz

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *